KÖPEKLER İÇİN ÖDÜL MAMASININ ÖNEMİ

Köpekler için ödül mamaları, zengin besin içerikleri ile köpekler için son derece önemlidir. Köpeğiniz verilen isteği yerine getirdiğinde alacağı her ödül maması ile hem lezzetli ve gelişimini destekleyecek bir ziyafet çekmiş olacak hem de aldığı eğitimin daha da akılda kalması sağlanmış olacaktır. Ödül mamaları köpeğinizle sizin aranızdaki bağı güçlendirmek için en etkili yollardan biridir. Ödül mamasını bir kaba koymak yerine elinizle vermeniz durumunda aranızdaki bağ daha da güçlenecektir.
 

Köpeklerin Gözünden Ödül Maması

Elbette minik dostunuzla paylaşabileceğiniz ve onları en çok mutlu edecek şey sevgi olsa da lezzetli bir ödül maması da köpeğinizi son derece mutlu edecektir. Ödül mamaları,  köpeklerin görünce bile mutlu olup kayıtsız kalamayacağı yiyeceklerdendir. Onlar için en doğru seçilmiş, ağız tadlarına uygun, yiyebileceği tane boyutuna dikkat edilerek seçilmiş ödül mamaları köpekler için vazgeçilmezdir.


Köpeklerin Beyni Nasıl Çalışır?


Köpeklerin beyinlerinin nasıl çalıştığını incelemek üzere yapılan çalışmalarda araştırmacılar, el işaretleri, ses veya koku gibi etkilere karşı köpeklerin gösterdiği tepkileri görme şansı yakaladılar. Köpekler, genel olarak alt beyin fonksiyonlarını kullanırlar ve köpek eğitimlerinde fonksiyonel ve işlevsel olan alt beyin kullanılır. Köpek eğitiminde kullanılan yoğun tekrarlar alt beyinin aktive olmasını ve buradan bilgiye ulaşarak anlamlı hale getirmesini sağlar. Köpeğin gördüğü, tanımladığı, algıladığı her şey bu alt beyinde arşivlenir, ilerideki dönemlerde de bu arşivden çağırılarak kullanılır. Araştırmacılara göre, köpek beyni insanlarınki kadar karmaşık ve bunları çözümleyebilmek için de daha fazla çalışmalar yapılması gerekiyor.


Tuvalet Eğitiminde Ödül Mamasının Yeri
Köpek bakımının belki de en zor kısmı olan tuvalet eğitiminde oldukça dikkatli olmak ve eğitimi verirken köpek psikolojisini de dikkate almak gerekir. Bilinçsizce yapılacak hatalar geri dönülemez sonuçlar doğurabilir. Ödül mamasının en temel işlevinin pozitif davranışları pekiştirmek olması, tuvalet eğitimi sırasında da oldukça yardımcı olacaktır.
 

Ne sıklıkla ödül maması Vermeliyim?

Köpekler için ödül maması, köpek eğitiminde etkili ve destekleyici bir yol olarak karşımıza çıkar. Köpeğinizin doğru komutları alması ve yerine getirmesi için ödül mamalarından yararlanabilirsiniz. Peki, köpeğime kaç günde bir ödül maması vermeliyim? Bu konu, köpek eğitiminde ödül mamasını kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bu sorunun cevabı aslında sizin köpek eğitim anlayışınıza göre değişkenlik gösterebilir. Ödül maması sıklığı vereceğiniz eğitim sıklığı ile doğru orantılıdır. Bununla birlikte ödül mamasını sık sık vermeniz de tavsiye edilmez, aksi takdirde köpeğiniz ödül mamasının anlamını fark etmeyecek normal bir besin olarak algılayacaktır.Köpeklerin En Çok Sevdiği Ödül Mamaları

Dostlarınız için en güzel ödül, oyunlar, oyuncaklar, sevgi göstergeleri ve lezzetli mamalardır. Cadde Mama, köpek kemiği jambon lokmaları, tahılsız ördekli köpek ödülü, kuzu etli köpek ödülü gibi köpeğinizin çok seveceği birbirinden lezzetli mamaları sizlere sunuyor.

Köpeklerin eğitimlerini desteklerken onları mutlu etmenin en harika yollarından biri olan köpek mamaları için sitemizi inceleyebilir, köpeğiniz için en lezzetli ödül mamalarına ulaşabilirsiniz.


24.6.2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.